رستوران ها در شهرهای مهم روسیه

میراث غنی آشپزی روسی محصول تعامل فرهنگ های مختلف، از بالتیک تا شرق دور، است. خاک حاصل خیز روسیه هم برای کشت و کار انواع دانه ها، سبزی ها و میوه ها مناسب است و در بازارهای روسیه همیشه می توانید بهترین موادغذایی محلی را پیدا کنید. روس ها گنجینه ی رنگارنگی از نان ها، سالادها، پیش غذاها و از همه مهم تر سوپ های جور وا جور دارند که همه ی دنیا غذاهای روسی را با آنها می شناسند. رودها، دریاچه ها و دریاهای روسیه هم منبع بی نظیر ماهی ها هستند و اگر غذاهای دریایی را دوست داشته باشید، نا امید از روسیه بر نمی گردید. با این همه، حواستان باشد که روس ها، مثل همه ی ساکنان سرزمین های سردسیر، غذاهای چرب را دوست دارند و بنابراین بهتر است اگر به روسیه می روید، رژیم غذایی را فراموش کنید.

اگر قصد استفاده از تور روسیه را دارید، بد نیست که رستوران ها در شهرهای مهم روسیه را بشناسید.

مسکو پر است از رستوران های مجلل با غذاهای عالی و فضای خیره کننده. طعم غذاهای واقعی روسی را در رستوران های مسکو می توان چشید و از غذا خوردن لذت برد. اگر هم از غذاهای سنگین روسی خسته شدید، می توانید سراغ رستوران های آسیایی، اروپایی و آمریکایی شهر بروید که بیشتر آنها هم استانداردهای بین المللی را رعایت می کنند.

کافه پوشکین

کافه پوشکین آمیزه ای هیجان انگیز از آشپزی فرانسوی و روسی را در فضایی دوست داشتنی و قرن نوزدهمی سرو می کند که یک کتاب خانه ی عالی هم دارد.(سبک آشپزی: روسی)

میتینگ پلِیس

یک کلاب رستوران عالی برای ملاقات و لذت بردن از غذاهای روسی که مشتری های ثابت زیادی دارد. پِلمِنی های متنوع این رستوران پر طرفدار هستند، اما بیشتر مشتری ها عاشق فضای راحت و اینترنت وای فایِ رایگانش می شوند.(سبک آشپزی: روسی)

کافه مارگاریتا

این رستوران روسی با دیوارهایی پوشیده از قفسه های کتاب، محبوب جوانان تحصیل کرده ی مسکو است و گاهی هم شب ها برنامه های موسیقی زنده دارد.(سبک آشپزی: روسی)

شینوک

فضای شینوک یاد آور حال و هوای مزرعه های دهقانی اوکراین است. اینجا با عالی ترین وارِنیکی ها (نسخه ی اوکراینیِ پلمنی) از مهمانانش پذیرایی می کند و محیطی شاد و دلنشین دارد. (سبک آشپزی: اوکراینی)

دیُسکوریا

اینجا به خاطر خاچاپوری هایش (نان پنیریِ گرجستان) مشهور است، اما باتوجه به قیمت هایش، غذاهایی عالی دارد. (سبک آشپزی: گرجستانی)

اسکاندیناویا

اگر از غذاهای روسی خسته شدید، بد نیست سری به این رستوران بزنید که باغذاهای اسکاندیناوی از شما پذیرایی می کند. علاوه بر منوی مفصل غذاهای اروپایی، این جا می توانید از انواع سالادها و ساندویچ ها هم لذت ببرید. (سبکآشپزی: اروپایی)

سیمپل پلژرز

سرآشپز این رستوران آمریکایی است، اما در منوی آن غذاهایی از ایتالیا، اسپانیا و آمریکای جنوبی را هم پیدا می کنید. این جا فضایی راحت و ساده دارد و می توانید از تازگی مواد غذایی آن هم مطمئن باشید. (سبک آشپزی: آمریکایی، ایتالیایی،اسپانیایی)

پانچو ویا

اینجا مشهورترین رستوران مکزیکی مسکو است و برای صبحانه هم عالی ترین بوریتوهای روسیه را سرو می کند. (سبک آشپزی: مکزیکی)

ایسترن کوارتر

رستورانی با غذاهای عالی ازبکی که پاتوق ازبک های مسکو هم هست. از ما می شنوید پلوی این رستوران را حتما امتحان کنید: غذای ملی ازبک ها که با برنج و گوشت و سبزیجات تهیه می شود. (سبک آشپزی: ازبک)

مهاراجه

این رستوران، قدیمی ترین رستوران هندی مسکوست که تندترین غذاهای روسیه را در آن پیدا می کنید. ا گر نخواهید گوشت بخورید، این جا انواع غذاهای خوشمزه ی گیاهی را هم پیدا می کنید. (سبک آشپزی: هندی)