بانک کتاب ثبت لینک
بستن تبلیغات [X]
حمل و نقل عمومی در مسکو چگونه است؟ : adrapanagroup

نت پیانو نت ویولن نت سنتور نت گیتار

حمل و نقل عمومی در مسکو چگونه است؟

حمل و نقل عمومی در مسکو چگونه است؟

یکی از نگرانی هایی که مسافران سفرهای خارجی مانند تور روسیه، با خود خواهند داشت، وسایل نقلیه است. شاید بیشتر مردم عادت به خودروی شخصی خود داشته باشند ولی وسایل نقلیه عمومی هم از نظر هزینه و هم از نظر سرعت بسیار به صرفه تر خواهند بود. در ادامه با ما همراه باشید تا با وسایل نقلیه عمومی مسکو آشنا شوید.


مطالب مرتبط: چگونه سفری ارزان به روسیه داشته باشیم؟


آسان ترین و مطمئن ترین راه برای این که از فرودگاه به هتلتان بروید، این است که برنامه تان را از قبل با هتل یا آژانس مسافرتی خود هماهنگ کنید و از ترانسفر فرودگاهی استفاده کنید. در این صورت، احتمالا با هزینه ای برابر با هزینه ی تاکسی های معمولی، می توانید بی هیچ دردسری از فرودگاه به هتل بروید. از هر پنج فرودگاه هم به خطوط حمل و نقل عمومی دسترسی خواهید داشت؛ به این شکل که باید با ون های ویژه ی فرودگاهی تا یکی از ایستگاه های مترو بروید و از آنجا سوار مترو شوید. این راه ارزان تر، و البته کندتر، است.

مینی بوس ها یا مارشروتکاهای بین فرودگاه بین المللی شرمتیوو۱ و ایستگاه متروی رچنوی، در مسیر رفت و برگشتشان، توقفی هم در فرودگاه شرمتیوو۲ دارند. این مینی بوس ها وقتی ظرفیتشان تکمیل شد حرکت می کنند؛ یعنی حدود نیم ساعت یک بار. اگر می خواهید در شرمتیوو ۲ سوار این مینی بوس ها شوید، به ایستگاهی بروید که ۲۰۰ متر جلوتر از پایانه ی مسافری و درست در سمت راست پارکینگ قرار گرفته است.

حمل و نقل عمومی در مسکو چگونه است؟

حمل و نقل عمومی در مسکو چگونه است؟

اگر می خواهید از شهر به سمت فرودگاه های شرمتیوو بروید، با مترو به ایستگاه رِچنوی بروید و از خروجی نزدیک سر قطار خارج شوید. حدود ۱۰۰ متر دورتر از ایستگاه، مینی بوس فرودگاه را می بینید. این مسیر رفت و آمد بین شهر وشرمتیوو۲ یک ساعت و بین شهر و شرمتیوو۱ حدود ۷۰ دقیقه طول می کشد. اتوبوس شهری خط ۵۵۱ هم از همین مسیر می گذرد، اما استفاده از آن زمانبرتر است. ا گر با تاکسی از شرمتیوو۲ به مرکز شهر بیایید، حدود ۴۵ دقیقه در راه خواهید بود و دور و بر ۸۰۰ روبل باید کرایه بدهید.

حمل و نقل عمومی در مسکو چگونه است؟

حمل و نقل عمومی در مسکو چگونه است؟

اگر سر و کارتان با فرودگاه دُمُدِدُوو باشد، بهترین راه این است که از قطار سریع السیری که هر نیم ساعت از ایستگاه متروی پاولتس به این فرودگاه می آید، استفاده کنید تا با پرداخت ۱۰۰ روبل در ۴۵ دقیقه به فرودگاه برسید. بارتان را هم می توانید در همان ایستگاه قطار به دفتر فرودگاه تحویل بدهید و خیالتان را راحت کنید.

طی کردن همین مسیر با تا کسی ۷۰۰ تا ۸۰۰ روبل هزینه دارد و بسته به ترافیک بین یک ساعت تا یک ساعت و ربع طول می کشد. از فرودگاه ونوکوو هم می توانید با قطار سریع السیر، با هزینه ی ۷۶ روبل و در ۳۵ دقیقه، به ایستگاه کی نفسکی بروید. این قطار از ۷ صبح تا ظهر و از ۵ عصر تا ۸شب هر یک ساعت حرکت می کند. در غیر از این ساعت ها می توانید با مینی بوس بین فرودگاه و ایستگاه متروی یوگ وزاپادنایا رفت و آمد کنید؛ مسیری که نیم ساعت طول می کشد و ۳۰ روبل هزینه دارد. کرایه ی تاکسی بین مرکز شهر و این فرودگاه حدود ۸۰۰ روبل است و حدود یک ساعت هم در راه خواهید بود.

حمل و نقل عمومی در مسکو چگونه است؟

مترو

متروی مسکو بیشتر نقاط شهر را به هم وصل کرده و بهترین وسیله برای رفت وآمد است. اتوبوس ها، تراموا و قطارهای شهری هم شما را به معدود نقاط دور از شبکه ی مترو می رسانند. معمولا بلیت این وسایل نقلیه را می توانید داخل آن ها به قیمت ۱۰ روبل از متصدی بخرید. مترو راحت ترین، سریع ترین و ارزان ترین وسیله ی حمل و نقل در مسکو است و خیلی از ایستگاه های مترو هم فضایی دیدنی دارند. قطارها زود به زود می آیند و کم پیش می آید که بیش از دو دقیقه در ایستگاه منتظر بمانید. با این حال، درساعت های شلوغ، واگن ها کاملا پر هستند.

حمل و نقل عمومی در مسکو چگونه است؟

مسکو بیش از ۱۵۰ ایستگاه مترو دارد که به کمک تابلوهای بزرگ زردی که حرف M را رویشان نوشته اند، آن ها را پیدا می کنید. بلیت های مغناطیسی مترو را می توانید از باجه های بلیت فروشی ایستگاه ها بخرید. خرید بلیت های ۱۰ سفره(۱۲۰ روبل) و ۲۰ سفره (۱۹۵ روبل) هم به صرفه تر است و هم از چند بار در صف خرید بلیت ایستادن نجاتتان می دهد. در همه ی ایستگاه ها نقشه های مترو و تابلوهای نشان دهنده ی مسیر شما را راهنمایی می کنند. برای تغییر خط بایداز زیرگذرهایی استفاده کنید که با تابلوهای «Perekhod» مشخص شده اند؛ تابلوهایی معمولا آبی رنگ با تصویر فردی که از پله ها بالا می رود. در واگنها هم نقشه هایی هستند که همه ی ایستگاه های خط را با حروف لاتین و سیریلیک مشخص کرده اند.

حمل و نقل عمومی در مسکو چگونه است؟

حمل و نقل عمومی در مسکو چگونه است؟

تاکسی

در مسکو هم، مانند ایران خودمان، مسافرکش زیاد است؛ بنابراین کافی است کنار خیابان بایستید و دستتان را دراز کنید تا یک تاکسی یا مسافرکش شخصی جلوی پایتان بایستد. البته تاکسی های رسمی را می توانید از لوگوی شطرنجی روی بدنه و یا چراغ سبز کوچکشان تشخیص دهید.
تاکسی های مسکو از تاکسیمتر استفاده نمی کنند و همه ی آنها هم می گویند که پول خرد ندارند، پس بهتر است پول خرد با خودتان داشته باشید. اگر ظاهر مسافران یک تاکسی به دلتان ننشست، بی خیالش شوید. در واقع، بهتر است اصلا سوار ماشین هایی که بیشتر از دو مسافر دارند نشوید.

اگر شما هم تجربه ای درباره ی استفاده از وسایل نقلیه عمومی مسکو و یا هر شهر دیگری دارید، با ما در میان گذارید.

[ بازدید : 26 ]

[ دوشنبه 16 بهمن 1396 ] [ 16:25 ] [ admin ]

[ ]