بانک کتاب ثبت لینک
بستن تبلیغات [X]
با کاخ کرملین شکوهمند آشنا شوید : adrapanagroup

نت پیانو نت ویولن نت سنتور نت گیتار

با کاخ کرملین شکوهمند آشنا شوید

با کاخ کرملین شکوهمند آشنا شوید

روسیه از آن دسته کشورهایی است که ظرفیت‌های قابل توجهی در زمینه تاریخی، هنر، فرهنگ و طبیعت دارد ولی شاید در بین ما ایرانیان کمتر شناخته شده باشد. یکی از این جاذبه‌های که هم از نظر تاریخی و هم از نظر هنری ارزشمند است مجموعه کاخ کرملین مسکو است. در ادامه با آدارپانا همراه باشید تا با این کاخ شکوهمند آشنا شوید.


مطالب مرتبط: کلیسای جامع سن باسیل؛ روسیه


کاخ کرملین، محور و اساس پایتخت روسیه یعنی مسکو محسوب می‌شود. این کاخ نماد و محلی است که دولت فعلی روسیه در آن زمام امور را به دست گرفته است و همچنین یکی از مکان‌هایی است که بیشترین تعداد بازدید در این کشور را دارد. اصولا، بسیاری از شهرهای روسیه عادت به ساختن کاخ‌های کرملین داشتند که در واقع نسخه‌ی روسی یک دژ نظامی محسوب می‌شدند. از این رو کاخ کرملین به عنوان یک دژ نظامی بنا شده است. اما شهر رو به رشد رفت و تا بیرون از کرملین گسترده شد. این کاخ در حال حاضر در بخش شرقی میدان سرخ واقع شده است.

با کاخ کرملین شکوهمند آشنا شوید

بنای چوبی در قرن ۱۲ میلادی در مکان کنونی کرملین تاسیس شد، با این وجود، بر اثر آتش‌سوزی‌های مداوم در قرن ۱۶ میلادی سنگ را به جای چوب در بازسازی این بنا به کار گرفتند. دیوار بنای مذکور در ابتدا به طور خالص به رنگ سفید بود. یکی از دیگر جاذبه‌های شهر مسکو صومعه‌ی نوودویچی است که به عنوان یک کپی از کاخ کرملین ساخته شده است و به همین دلیل است که دیوارهایش هنوز سفید هستند.

بسیاری از قسمت های داخلی کاخ در محدوده گردشگری نیستند و جزو املاک دولت و ریاست جمهوری اند، اما گنجینه هایی هم که در اختیار عموم بازدیدکنندگان قرار می گیرند کم نیستند. گنجینه هایی که این مجموعه را به یک قهرمان اصلی در دنیا تبدیل کرده اند و در القای صفت جاودانگی به آن بسیار موثرند.

با کاخ کرملین شکوهمند آشنا شوید

برای ورود به این مکان تهیه بلیط ضروری است. میهمانان می توانند از طریق غرفه های متعددی نظیر الکساندروفسکی ساد Alexandrovsky Sad)) واقع در قسمت غربی کرملین وجود دارد. با تهیه بلیط قلمرو کرملین امکان بازدید از خود مجموعه همراه با کلیساها و ساختمان های قدیمی برای بازدیدکنندگان وجود دارد. اما ورود به موزه اسلحه کرملین و نمایشگاه صندوق الماس محل ذخیره جواهرات و الماس های جادویی مستلزم تهیه بلیطی جداگانه خواهد بود.
برخی از ساختمان های کرملین به ویژه کاخ پترییاک (Patriarch’s Palace) در طول سال میزبان نمایشگاه های ویژه ای است که ورود به آنها مستلزم پرداخت هزینه می باشد. بلیط نمایشگاه ها معمولاً در سمت ورودی ساختمان های محل برگزاری آنها توزیع می گردد. اما بهتر است قبل از وارد شدن به کرملین در مورد آنها اطلاعات لازم را کسب نمایید.

داخل کرملین

می توان از کلیسای اعظم آرچانگل میخائیل (Cathedral of the Archangel Michael) به عنوان یکی از بزرگترین کلیساهای کرملین نام برد، ساختمانی باشکوه که در سال 1508 بنا شد و میزبان مقبره پاشاهان مسکو از ایوان کالیتا تا ایوان پنجم می باشد. سنگ کاری های سفید و مناره های کوچک این کلیسا ریشه در سبک رنسانس ایتالیایی دارد.

با کاخ کرملین شکوهمند آشنا شوید

با کاخ کرملین شکوهمند آشنا شوید

کلیسای اعظم بشارت (Annunciation Cathedral) یکی دیگر از آثار تاریخی کرملین است که در سال 1482 توسط معماران پسکوف طراحی و ساخته شد. کلیسایی با شکوه که محل انجام غسل تعمید و مراسم ازدواج تزارهای بزرگ روس بوده است. در داخل این کلیسا نقاشی های دیواری شگفت انگیزی به چشم می خورد، نقاشی هایی از هنرمندان برجسته آن زمان نظیر آندری روبلوف (Andrey Rublyev) و تئوفانس (Theophanes) یونانی.
کلیسای ردای بکارت (Church of the Deposition of the Robes) نام خود را از یک فستیوال باستانی که از فلسطین به قسطنطنیه (استانبول امروزی) آورده شده، گرفته است، یک کلیسای تک گنبدی ارزشمند که در سال های 1484 تا سال 1485 توسط هنرمندان پسکف ساخته شده. از منحصربه فردترین ویژگی های این کلیسا می توان به طراحی زیبا و نسبتاً ساده آن به کمک شیشه های رنگی، نشانه های و نقاشی های آبرنگ عالی و مجسمه های چوبی مربوط به قرن پانزدهم اشاره کرد.

با کاخ کرملین شکوهمند آشنا شوید

می توان از کلیسای جامع اسامپشن (Cathedral of the Assumption) به عنوان پدربزرگ کلیساهای کرملین نام برد، کلیسایی قدیمی و بزرگ که در سال 1457 توسط معمار ایتالیایی ساخته شد. مراسم تاجگذاری ایوان مخوف در سال 1475 در این مکان برگزار گردید، در سال 1812 ناپلئون این مکان را به اصطبل اسب هایش تبدیل کرد و سربازان وی لوسترهای باشکوه و 5 تنی آن را باز کردند. این کلیسا برای آخرین بار در سال 1918 میزبان مراسم عید پاک بود تا اینکه برگزاری این مراسم در سال 1990 مجدداً از سر گرفته شد.
کلیسای پدرسالاران مسکو دارای ساختمان قرون وسطایی بزرگی است که امروزه به عنوان موزه ای برای نمایش گنجینه های کلیسای ارتودوکس، وسایل با ارزش، مبلمان، جواهرات و لباس های مورد استفاده تزارهای روسی در قرون وسطی مورد استفاده قرار می گیرد.
برج ناقوس ایوان مخوف با ارتفاع 60 متر در بین سال های 1505 تا 1508 ساخته شد، 15 سال بعد در مجاورتش برج ناقوس با 20 زنگ بنا گردید. تا زمان انقلاب روسیه این ساختمان مرتفع ترین ساختمان شهر به شمار میرفت زیرا ساخت ساختمان های بلندتر از آن ممنوع بود. در سال های اخیر برج ناقوس جایگاه نمایشگاهی جدید از تکنولوژی های پیشرفته می باشد که تاریخچه تغییرات سبک معماری کرملین را به نمایش می گذارد. میهمانان می توانند با 137 پله از این برج بالا برویند و علاوه بر تماشای زنگ های برج از نزدیک یکی از زیباترین چشم اندازهای مسکو را در زیر پاهایشان نظاره گر باشند. بازدید از این مکان مستلزم تهیه بلیط جداگانه خواهد بود.

با کاخ کرملین شکوهمند آشنا شوید

با کاخ کرملین شکوهمند آشنا شوید

بازدید از کرملین

ساعت بازدید: میهمانان می توانند روزانه به جز پنجشنبه ها از ساعت 10 تا 18 از این مکان بازدید نمایند. ساعت خدمات رسانی برج ناقوس ایوان مخوف از اول ماه اکتبر روزانه به جز پنجشنبه ها از ساعت 10 تا 17 تغییر می کند. این مکان از ماه می تا سپتامبر باز و در گاهی اوقات نیز بسته می باشد.

هزینه: هزینه ورودی به کرملین بین 250 تا 500 روبل است. برای شرکت در برنامه گردشگری با راهنمای زبان انگلیسی انجام هماهنگی های لازم از یک ماه قبل و پرداخت هزینه ای معادل 2500 روبل ضروری است.

نکته: میهمانان می توانند در ساعات 10، 12، 14:30 و 16:30 با پرداخت هزینه ای معادل 300 تا 700 روبل بلیط موزه تسلیحات را خریداری و از آن بازدید نمایند.

نکته: تمام بلیط های کرملین از طریق دفاتر بلیط باغ الکساندوفسکی یا به صورت آنلاین قابل تهیه می باشند.

نکته: برای بازدید از ایزمِیلوو کرملین می توان از متروی پارتیزانسکی (Partizanskaya) استفاده کرد. پس از خروج از ایستگاه به سمت چپ رفته و با یک پیاده روی کوتاه به کرملین برسید. لطفاً توجه داشته باشید که ایستگاه مترویی به نام ایزمِیلوو (Izmailovo) نیز وجود دارد ولی از کرملین دور است.

با کاخ کرملین شکوهمند آشنا شوید

[ بازدید : 23 ]

[ سه شنبه 24 بهمن 1396 ] [ 16:30 ] [ admin ]

[ ]